درباره آزمون GRE

آزمون  GRE چیست ؟

آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می ‌باشد. هدف آن سنجش توانایی ‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌ باشد. این آزمون معمولاً برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است. دانشگاه‌ های آمریکایی و کانادایی معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا قرار می‌ دهند.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، آزمون GRE آزمون زبان انگلیسی نیست بلکه یک تست منطق است و توانایی‌ های تحلیلی شما را مورد آزمون قرار می‌ دهد.

از دانشجویی که قصد ورود به مقطع ارشد و دکترا را دارد انتظار می ‌رود یک سری از توانایی‌ های منطقی را کسب کرده باشد و بتواند استدلال‌های مختلف را تشریح کرده، ایراد های آن را برطرف کرده و یک متن انتقادی (Critical) برای هر موضوع علمی بنویسد. در واقع آزمون GRE این توانایی ها فرد را قبل از ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (Graduate School) و مدارس کسب و کار (Business School) مورد ارزیابی قرار می‌ دهد.

 

انواع آزمون GRE چیست ؟

به طور کلی دو نوع آزمون GRE وجود دارد که شامل آزمون GRE عمومی و آزمون GRE موضوعی می باشد.

براساس ETS، آزمون GRE عمومی مهارت های شفاهی، ریاضی، تفکر انتقادی و نوشته‌های تحلیلی را ارزیابی می کند.

همچنین 6 نوع آزمون GRE موضوعی شامل رشته های زیست شناسی، شیمی، ادبیات زبان انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی می باشد. در برخی از موارد، دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو به نمره آزمون GRE  موضوعی نیاز دارند

آزمون عمومی دارای ۳ قسمت درک واژگان  (verbal section)، ریاضیات (quantitative  section) و قسمت نوشتاری تحلیلی (analytical writing section) می ‌باشد.

سؤالات مربوط به آزمون ریاضی شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شود، نمره این بخش بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می ‌شود.
سوالات بخش درک واژگان شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش نیز بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌ شود.

قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن ۲ انشا می ‌باشد که هر کدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌ شود.

دوره آموزش GRE در موسسه زبان های خارجی زبان نگار
مرکز آزمون های بین المللی زبان نگار، مجری رسمی برگزاری آزمونGRE ، پس از موفقیت های روز افزون و تلاش و همت اعضاء این مجموعه در زمینه تافل، این بار توانست مجوز برگزاری آزمون های GRE را نیز دریافت کند، لازم به ذکر است زبان نگار تنها مرکز رسمی است که زبان آموزان را از سطح مبتدی تا GRE تعلیم می دهد.

کلاس های GRE در زبان نگار با استفاده از بکارگیری آخرین متد ها و روش های موجود توانسته زبان آموزان را در سریعترین زمان ممکن به اهداف خود برسانند.
دوره های GRE در این مجموعه به 3 ترم واژگان، ریاضی و نوشتار ازمون تقسیم می شوند.
برنامه ریزی دقیق و هدفمند توسط مشاوران و مدیر دپارتمان این مجموعه، باعث آرامش خیال شما در مسیر یادگیری می شود.

در دوره های آموزش GRE در موسسه زبان های خارجی زبان نگار، بکارگیری متد های جدید تست زنی، مدیریت زمان و آشنایی با روش های تست زنی این بخش، آموزش ریاضی و آشنایی به صورت انگلیسی سوالات و همچنین روش های نگارش یک متن تحلیلی آموزش داده می شود. برای مشاهده جزئیات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

دوره های تخصصی  GRE

 

خرید ووچر آزمون GRE

برای اینکه بتوانید در آزمون جی آر ای ثبت نام کنید، باید هزینه آزمون را بپردازید. آسان ترین روش برای پرداخت هزینه آزمون تهیه کردن کد وووچر می باشد. شما می توانید کد ووچر را از سایت زبان نگار خریداری نمایید. برای خرید ووچر به صورت مستقیم بدون ثبت نام در سایت پرداخت اینترنتی را انجام دهید. سپس در ساعات 8 الی 21 با مرکز تماس بگیرید و کد را دریافت کنید.

بعد از دریافت کد ووچر جی آر ای شما باید در برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنید. برای ثبت نام، سه روش وجود دارد که شما می توانید از طریق وب سایت ETS ، تماس تلفنی یا از طریق ایمیل این کار را انجام دهید.

برای ثبت نام از طریق وب سایت ETS شما باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. از این حساب کاربری برای وارد کردن کد ارائه شده پس از خرید ووچر جی آر ای ، مشاهده نتایج آزمون و … استفاده می شود. برای ایجاد حساب کاربری به نام و نام خانوادگی، آدرس و ایمیل نیاز دارید.

 

خرید ووچر آزمون GRE

 

قوانین و مقررات آزمون GRE

برای این که در آزمون جی آر ای شرکت کنید، باید برخی از قوانین را رعایت کنید. برای آگاهی از قوانین و مقررات برگزاری آزمون جی آر ای در موسسه زبان های خارجی زبان نگار به لینک زیر مراجعه کرده و تمام موارد را به دقت بخوانید و عمل کنید.

 

قوانین و مقررات آزمون GRE

 

لینک های مفید برای آزمون دهندگان آزمون جی آر ای :

.See a Sample Institution Score Report

See a Sample Test Taker Score Report

How to Register for a GRE

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آزمون جی آر ای را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲